Velden zijn niet correct ingevuld

Ruinerwold opnieuw deelnemer

Henri Spijkerman kijkt uit naar start voorbereiding

HOOGEVEEN/RUINERWOLD – Na vijf seizoenen in de tweede klasse komt Ruinerwold komend seizoen weer uit in de derde klasse. Iets waar men volgens trainer Henri Spijkerman niet onrustig van wordt. Sterker nog, men kijkt alweer uit naar de derby tegen Ruinen. Net als voorgaande jaren start Ruinerwold de voorbereiding op het sterk bezette toernooi om de AH Offerein Bokaal in Hoogeveen.

Ruinerwold schreef de laatste jaren clubhistorie. Waar men jarenlang tussen de derde en vierde klasse schommelde slaagde men er in vijf seizoenen achter elkaar uit te komen in de tweede klasse. Vorig seizoen kwam daar een einde aan en degradeerde men naar de derde klasse. ‘Eigenlijk hadden we dat een beetje aan zien komen’, blikt Henri Spijkerman terug. ‘Met het vertrek van Jeroen van den Berg en Marcus Koetsier waren we onze beste aanvallers kwijt. Daar kwam bij dat we in het begin van het seizoen ook Ewout Kleene en Mark Brinkman moesten missen. Dat konden we niet opvangen en we pakten dan ook nauwelijks punten.’
Rond de winterstop gloorde er toch weer hoop. ‘We wonnen en speelden een keer gelijk. Toen kwam het geloof toch weer terug. Uiteindelijk deden we het in de laatste periode ook prima en leek het erop dat we zelfs de nacompetitie nog konden ontlopen. Dat lukte helaas niet en in de nacompetitie bleek Dalen te sterk.’ 

AFBREUKRISICO

Voor Spijkerman was het zijn eerste volledige seizoen als hoofdtrainer en dat bij de club waar hij groot is geworden. ‘Het was een kans die ik met beide handen heb aangegrepen, ondanks dat ik wist dat het moeilijk zou worden. Sommigen waarschuwden mij voor het grote afbreukrisico om bij je eigen club te beginnen, maar daar heb ik zelf niets van gemerkt. Dat zegt ook iets voor de sfeer binnen de club en de selectie die ook in mindere tijden goed is gebleven.’
Volgend seizoen wacht in de derde klasse ook weer de derby tegen Ruinen. ‘Dat is natuurlijk een wedstrijd waar we naar uitkijken. Je merkt dat het nu al leeft onder de jongens. Ik heb deze wedstrijd zelf meerdere keren gespeeld en dan gebeurt er wel wat. Wel vind ik het jammer dat Oldemarkt en Havelte niet in dezelfde klasse zitten. We moeten nu veelal naar de zuidoosthoek van Drenthe.’
De trainer is blij dat doelman Ewout Knol is gebleven. ‘Hij heeft de potentie om hogerop te spelen en de mogelijkheden hiervoor zijn er ook geweest. Hij studeert echter in Enschede en kan hierdoor niet altijd trainen. Bij ons is dat geen probleem. Ik weet echter zeer dat hij nog lang niet aan zijn plafond zit.’

IDEALE START

Ruinerwold neemt voor de derde keer deel aan de door VV Hoogeveen en HZVV georganiseerde AH Offerein Bokaal. ‘Het is voor ons de ideale start van de voorbereiding. Je hoeft zelf geen oefenwedstrijden te regelen en de omstandigheden in Hoogeveen zijn uitstekend. De organisatie is ook prima en de scheidsrechters zijn van een goed niveau. De spelers kijken er dan ook ieder jaar naar uit. Ondanks dat het de voorbereiding betreft, komen we natuurlijk wel om te winnen. Van winnen word je immers vrolijk en daar doen we het voor’, besluit Spijkerman.
Vrijdag 17 augustus speelt Ruinerwold om 19.00 uur de eerste wedstrijd om de AH Offerein Bokaal tegen Germanicus. Dinsdag 21 augustus is de tweede ronde en vrijdag 24 augustus de finaleronde. Andere deelnemers zijn: Hoogeveen zondag, HZVV, WKE ‘16, SV Dedemsvaart, SC Erica en Hoogeveen zaterdag.Naar overzicht