Velden zijn niet correct ingevuld

Interview Marco de Grip

Na ruim 20 jaar keert Marco de Grip komende zomer terug bij Hoogeveen. De voormalig spits wordt dan de nieuwe Hoofd Jeugd Opleiding bij de club. Hoogeveen TV sprak met de Meppeler over zijn aanstaande terugkeer en keek natuurlijk ook terug op zijn tijd als voetballer bij de club.

‘Streven naar juiste balans tussen plezier en ontwikkeling’

Marco de Grip keert komende zomer terug bij Hoogeveen. De voormalig spits wordt met ingang van het nieuwe seizoen Hoofd Jeugd Opleiding bij de hoofdklasser. De Grip is nu nog werkzaam bij ‘d Olde Veste ‘54 waar hij met succes al een aantal jaren het tweede elftal traint.

‘De laatste zes jaar ben ik actief geweest bij ‘d Olde Veste ’54 in Steenwijk. Ook daar was ik Hoofd Jeugd Opleiding en trainde ik de laatste drie seizoenen het tweede elftal dat uitkomt in de reserve Hoofdklasse. Vervolgens is daar het moment om een volgende stap te maken’, vertelt de voormalig spits.
‘Al snel heb ik voor mezelf toen de keuze gemaakt om toch weer iets met de jeugd te gaan doen. Op dat moment kwam Hoogeveen weer op mijn pad. Ik hoefde er vervolgens niet lang over na te denken. Ik heb er twee periodes met ontzettend veel plezier gevoetbald. Als ik het logo van Hoogeveen zie, begint mijn hart sneller te kloppen. De gesprekken verliepen vervolgens ook zeer prettig, waardoor er voor mij geen enkele reden was om het niet te doen.’

LIEFDE VOOR DE CLUB

In de afgelopen twintig jaar is de liefde voor Hoogeveen ook nooit echt verdwenen. ‘Als je bij Hoogeveen hebt gevoetbald en je komt uit een andere plaats, zoals ik uit Meppel, ervaar je pas wat voor een bolwerk Hoogeveen is. Dat komt natuurlijk ook voort uit het verleden. Er staat een uitstekende club. Natuurlijk heb ik ook meegekregen dat ze de afgelopen jaren ups en downs hebben meegemaakt, maar uiteindelijk komen ze altijd weer bovendrijven zoals nu ook weer blijkt. Het is denk ik ook iets van alle tijden en hoort bij deze club.’

BEOORDEELD OP AANTAL DOELPUNTEN

Als spits ervaarde De Grip ook als geen ander de druk die spelen voor een volksclub als Hoogeveen met zich meebrengt. ‘De verwachtingen zijn er altijd hoog. Als spits werd ik natuurlijk ook altijd beoordeeld op het aantal doelpunten. Dat laatste ging mij wel goed af, maar ik vergat nog wel eens wat bijzaken zoals het meeverdedigen. De supporters zaten er altijd bovenop. Als ik scoorde vonden ze het natuurlijk fantastisch, maar als het even niet lukte zaten ze er ook bovenop. Uiteindelijk steunden ze je echter door dik en dun. Ik heb er dan ook hele warme gevoelens aan over gehouden.’

ONTWIKKELING

De Meppeler heeft een duidelijke visie als het gaat om zijn rol als Hoofd Jeugd Opleiding. ‘Voor mij is mijn hele leven ontwikkeling het belangrijkste geweest. Dat geldt zowel op voetbalgebied als in mijn maatschappelijke carrière. Kijkend naar jeugdspelers is individuele ontwikkeling naast plezier dan ook de belangrijkste voorwaarde voor succes. Onlangs kwam ik hier op het sportpark en viel mijn eerste blik op een jeugdteam dat aan het trainen was. Ik vind het fantastisch om zo’n team bezig te zien en de spelers te zien genieten. Hetzelfde geldt voor ouders en opa’s en oma’s die staan te kijken.’
Het tempo is wat betreft De Grip niet bepalend. ‘Ik wil dat iedereen zich door ontwikkelt in z’n leven. De één maakt hierbij grote stappen en de andere kleine. Dat maakt niet uit, als je maar stappen maakt. Als je het vanuit de voetballerij bekijkt zal de één het eerste elftal halen en de andere het derde of vierde elftal. Voor mij zijn ze allemaal even belangrijk. Als er de samenloop met plezier is geweest, hebben we ons doel bereikt.’ Naar overzicht