Velden zijn niet correct ingevuld

Afscheid clubicoon

Hoogeveen zwaait Rik de Lange uit

Verslag: Gerjo Stegeman - Foto's: Janet van der Weij

Na 260 officiële wedstrijden en tien seizoenen nam Rik de lange afscheid van VV Hoogeveen. Hij kreeg wat hij verdiende: een afscheidswedstrijd. Een aantal oud-teamgenoten nam het op tegen het huidige Hoogeveen. Het werd een onvergetelijke middag.

Rik de Lange

De helft van zijn loopbaan bij Hoogeveen was Berry Zandink zijn hoofdtrainer. ‘Rik was toen hij kwam geen jongen van de club, maar is dat uiteindelijk wel geworden’, geeft de toekomstig hoofdtrainer van MSC treffend weer. ‘Hij is bij mij vijf jaar lang aanvoerder geweest en misschien wel het boegbeeld van de club geworden. Toen hij kwam was hij nog relatief jong en hij heeft zich vanaf het begin meteen goed ontwikkeld. Voetballen kon hij natuurlijk wel, maar hij is uiteindelijk ook een echter leider geworden zowel in het veld als naast het veld.’
Theo Metz, die zondag ook afscheid nam als trainer, kan zich volledig vinden in de woorden van Zandink. ‘Ik scout ook voor FC Groningen en dan moet een speler aan een aantal criteria voldoen. Rik voldoet honderd procent aan alle criteria. Als je kijkt naar inzet en mentaliteit is Rik een voorbeeld voor elke jeugdspeler. Hetzelfde geldt voor het trouw zijn aan een club’, aldus Metz. ‘Volgend seizoen gaat hij spelen voor Rolder Boys omdat daar zijn roots zouden liggen, maar ik vind dat hij gewoon bij Hoogeveen hoort en voor de club is het dan ook jammer dat hij vertrekt.’

RECORDHOUDER

Rik de Lange is geen recordhouder qua aantal wedstrijden van de huidige generatie. Dat is doelman Raimon Benjamins, die tien jaar lang samenspeelde met De Lange. ‘Hij heeft het hart op de goede plek en het is een fantastisch persoon. Wat betreft z’n karakter paste hij ook precies bij Hoogeveen’, aldus de doelman, die in het eerste jaar met De Lange meteen de Noordelijke districtsbeker veroverde. ‘Het was het derde seizoen onder Jacob Botter, die toen hij kwam helemaal opnieuw moest beginnen. We maakten steeds stappen, maar Rik was misschien wel de ontbrekende schakel. Met zijn komst en de strijd die hij meebracht ging het steeds beter en promoveerden we uiteindelijk ook naar de Hoofdklasse. Verdedigend stond het als een huis en dat kwam mede doordat hij zoveel gaten dichtliep.’   
De hoofdpersoon zelf was na afloop onder de indruk. ‘Het is een afscheid met pijn in het hart. Hetgeen er vandaag allemaal voor mij is georganiseerd maakt diepe indruk op mij. Ik heb dan ook niets dan lof voor alle betrokken bij deze prachtige club. Het waren tien fantastische jaren die ik nooit zal vergeten.’Naar overzicht