Hoogeveen - Rigtersbleek (20-11-2011) - Uitslag: 1-3

Hoogeveen opnieuw de mist in

 
Verslag: Simone Zuidema - Foto's: Gerjo Stegeman
 

Hoogeveen - Op een mistig en koud sportpark heeft Hoogeveen vanmiddag helaas wederom geen punten gepakt. Zoals wel vaker dit seizoen stond Hoogeveen alweer binnen een kwartier op een 2-0 achterstand. Hoewel deze beide doelpunten op een dubieuze manier tot stand kwamen, was Rigtersbleek over de gehele wedstrijd gezien de betere ploeg.

 

Opstelling

Ook dit keer begon Hoogeveen weer met een andere opstelling dan de week daarvoor. Omdat Ten Cate vanwege een schorsing ontbrak, was dit deels verklaarbaar. De opstelling bleek wederom op meerdere posities gewijzigd. Dit keer mochten Wolters, Andy Kreeft en Manning voorin beginnen. Opmerkelijk was dat Andy Kreeft in de spits begon daar waar hij normaal gesproken centraal achterin voetbalt. Het was ongetwijfeld de bedoeling om voorin meer stootkracht en druk te genereren. Ook op het middenveld en achterin werden er wijzigingen doorgevoerd. Kobes mocht als rechtsback beginnen en Freriks werd vanmiddag op het middenveld geposteerd. Het mocht allemaal niet baten, ook zondag zat er niet al te veel lijn in het spel van Hoogeveen.

Begin

Hoogeveen kwam ook zondag alweer vrij snel op achterstand. Nadat Nahrwold een raar indraaiend schot al eens boven op de lat had geplaatst, was het in de 5e minuut Jurrie Stevens van Rigtersbleek doorlopen tot in het strafschopgebied van Hoogeveen. In eerste instantie kon Koch nog redding brengen op zijn schot, maar in de rebound schoot Stevens wel raak. Een flinke tegenslag en na dit doelpunt was Hoogeveen dan ook enigszins de kluts kwijt. Binnen drie minuten kwam Richtersbleek alweer door. Van Dalen moest stappen en leek redding te brengen. Tegenstander Stevens zocht slim zijn been op en de leidsman zag er een strafschop in. Voor Nahrwold een koud kunstje: 0-2.

In het resterende halfuur van de eerste helft was het Rigtersbleek dat het meeste gevaar wist te stichten. Er waren meerdere mogelijkheden om op 0-3 te komen. Via een sterk keepende Stijn Koch bleef het bij 0-2. Hoogeveen wist daar weinig tegenover te stellen. Slechts via een kans voor Manning kwam er enig gevaar.

Tweede helft

Hoogeveen kwam in de tweede helft beter uit de startblokken. Er werd meer druk naar voren gezet en er ontstonden ook enkele kansen. De eerste kans ontstond via een goede aanval over rechts waar Freriks de bal bij Manning bracht. Helaas wist Manning deze kans niet te verzilveren. Enkele minuten daarna kreeg Andy Kreeft een goede kopkans na een prima voorzet van Manning. Hij kopte rakelings over. In de 72e minuut was het wel raak. Manning speelde zich knap vrij en schoot net buiten de zestien op doel. Hij had hierbij het geluk dat de bal via een speler van Rigtersbleek het doel in vloog. De stand kwam daarmee op 1-2 en op dat moment leek een goed resultaat zeker tot de mogelijkheden te behoren.

Door veel strijd te leveren, onder aanvoering van Andy Kreeft en Rik De Lange, trachtte Hoogeveen meer druk te zetten en tot de gelijkmaker te komen. Hoewel Hoogeveen onder andere via enkele corners gevaarlijk probeerde te worden, zat dit er helaas niet meer in. In de laatste 10 minuten kwam vervolgens Rigtersbleek ook weer beter in het spel. De gasten kregen toen wel een paar aardige kansen die via een kopbal van Van de Velden uit een corner ook de 1-3 opleverde.

Tot slot

Voor Hoogeveen betekende dit de zoveelste nederlaag op rij. Hoewel er in de eerste fase van de tweede helft meer in leek te zitten voor Hoogeveen was het over de gehele wedstrijd gezien een verdiende overwinning voor Rigtersbleek. In deze fase van de competitie zijn zij gewoonweg een maatje te groot voor dit Hoogeveen.

Hoogeveen – Rigtersbleek: 8e Stevens 0-1, 11e Nahrwold 0-2, 72e Manning 1-2, 80e Van der Velden 1-3
Opstelling Hoogeveen: Koch, Van der Tuin, Doorn, Kreeft, Van Dalen, Kobes (77e P. Kreeft), Freriks (84e Drenth), De Lange, Santing (65e Meertens), Wolters, Manning
Geel: Meertens (Hoogeveen)
Toeschouwers: 325
Man van de Wedstrijd: Stijn Koch
 
 

 
Klik hier voor meer foto's. Deze foto's kunnen ook in een groot formaat gedownload worden.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hoofdsponsor

Zuidema GROEP

Websponsor

Rovecom ICT

Sponsoren