header-logo
11-08-2017

Mark Brinkman

Kersverse vader kijkt uit naar deelname AH Offerein Bokaal

Het waren bijzondere weken voor Ruinerwold-speler Mark Brinkman. Onlangs werd hij voor de eerste keer vader. In zijn nieuwe rol wacht nu de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Te beginnen vrijdag 18 augustus met de AH Offerein Bokaal in Hoogeveen waar Ruinerwold het meteen moet opnemen tegen hoofdklasser HZVV.

Mark Brinkman

Ook op het veld wacht Brinkman misschien wel een nieuwe rol. ‘Met het vertrek van Marcus Koetsier en Jeroen van de Berg leveren we wel meer dan dertig doelpunten in. Hier komen ook twee jongens voor terug, maar de trainer heeft ook al aangegeven dat het een optie is dat ik naar voren doorschuif. Ik ben hier ooit ook voorin begonnen, maar uiteindelijk ben ik steeds verder teruggezakt. Een positie op het middenveld vind ik ook het mooiste, maar een plek in de spits is absoluut geen straf.’
Brinkman speelde twee jaar in de jeugd bij VV Hoogeveen en maakte een zelfde periode deel uit van de eerste selectie. ‘Het was een mooie periode. Bij de A-junioren was Rudie Pol onze trainer en speelde ik met jongens als Marco Hartman en Andy Kreeft. Twee jaar lang hebben we ook meegedaan om promotie naar de tweede divisie. Het waren twee fantastische jaren met een geweldige sfeer. Ik voelde mij ook thuis bij de club.’

JACOB BOTTER

Op het moment dat Brinkman de overstap maakte naar de senioren vond er een enorme leegloop plaats bij de eerste selectie dat net was gedegradeerd uit de Hoofdklasse. ‘We kregen daardoor als jonge jongens volop kansen. We hadden met Jacob Botter wat dat betreft ook een prima trainer. Uiteindelijk was ik denk ik net niet goed genoeg. Ik was ook vaak geblesseerd, maar dat kwam misschien ook wel omdat ik op m’n tenen moest lopen. Ik ben toen teruggegaan naar Ruinerwold.’
Twee seizoenen terug probeerde Brinkman het opnieuw een stap hoger. Ditmaal bij Alcides. ‘Ook dat werd geen succes. Ik kwam misschien ook wel op het verkeerde moment. De ploeg draaide slecht en degradeerde uiteindelijk ook. Zelf kwam ik ook snelheid tekort. Daarnaast had ik het ontzettend druk met mijn werk, waardoor ik vaak al moe op de training verscheen. Als je dan drie keer per week moet trainen, is dat pittig. Ik heb er alles aan gedaan, maar was net niet goed genoeg.’

GESCHIEDENIS

Eenmaal terug bij Ruinerwold beleefde hij het beste seizoen uit de clubgeschiedenis. Men eindigde als vijfde in de tweede klasse. ‘Dat hadden we vooraf niet kunnen dromen. De start was echter fantastisch en die lijn hebben we kunnen doortrekken. Met het vertrouwen zat het dan ook meteen al goed. Even begonnen we er ook in te geloven dat we de nacompetitie om promotie naar de eerste klasse konden halen, omdat we ook een aantal concurrenten troffen. Die duels verloren we echter bijna allemaal.’
De basis van het goede seizoen werd misschien vorig jaar wel gelegd tijdens de AH Offerein Bokaal. ‘Het was voor de eerste keer en in de eerste wedstrijd zorgden we bijna voor een stunt tegen Hoogeveen door pas na strafschoppen te verliezen. Het is een mooi toernooi met een goede ambiance. Met HZVV volgt nu natuurlijk wel meteen weer een hele lastige tegenstander. Zij zijn immers ook langer in voorbereiding en doen het goed. Dat wordt dus met elf man in de zestien hangen’, besluit Brinkman met een knipoog.     

Vrijdag 18 augustus speelt Ruinerwold om 20.45 uur de eerste wedstrijd om de AH Offerein Bokaal tegen HZVV. Woensdag 23 augustus is de tweede ronde en zaterdag 26 augustus de finaleronde. Andere deelnemers zijn: Hoogeveen zondag, Germanicus, WKE ‘16, SV Dedemsvaart, SC Erica en Germanicus. Meer informatie over het toernooi is te vinden via www.vvhoogeveen.nl en www.hzvv.nl.    « Naar nieuwsoverzicht
vr 18 aug HGV Za1 - SC Erica 1
vr 18 aug HGV Zo1 - Dedemsvaart 1
ma 21 aug HGV/Tien. JO13-1 - TRAINING
ma 21 aug HGV JO13-2 - TRAINING
ma 21 aug HGV JO19-1 - TRAINING
di 22 aug HGV MO13-1 - TRAINING
wo 23 aug HGV Za1 - Toernooi Offerein Bokaal
wo 23 aug HGV Zo1 - Toernooi Offerein Bokaal
wo 23 aug HGV Zo1/2 - Weerdinge 1
za 26 aug HGV JO13-1 - OVZ/OVC21 1
za 26 aug JCO 2 - HGV JO13-2
za 26 aug HGV Za1 - Toernooi Offerein Bokaal
za 26 aug HGV Za2 - Noordscheschut 3
za 26 aug HGV Zo1 - Toernooi Offerein Bokaal
Bekijk het programma
wo 5 jul HGV JO15-1 7 - 2 ACV 1
do 29 jun HGV JO13-1 4 - 1 HZVV 1
di 27 jun HGV JO11-1 3 - 4 De Weide 1
ma 26 jun HGV JO19-1 0 - 0 UITGESTELD
zo 25 jun WKE-16 1 1 - 5 HGV Za1
za 24 jun Den Ham 13 - 0 HGV JO13-1
wo 21 jun HZVV Vr3 3 - 0 HGV Vr2
ma 12 jun JO17 2 - 2 Raptim
ma 12 jun HGV JO19-1 1 - 2 JVZ 1
do 8 jun HGV JO13-1 3 - 0 DZOH
do 8 jun Elim 1 3 - 3 Jong HGV
wo 7 jun HGV Futsal 1 4 - 4 ONR 1
vr 2 jun SVBC 1 3 - 0 HGV 35+1
vr 2 jun SC Angelslo 1 3 - 0 HGV 35+1
Bekijk alle wedstrijden