header-logo
11-08-2017

Mark Brinkman

Kersverse vader kijkt uit naar deelname AH Offerein Bokaal

Het waren bijzondere weken voor Ruinerwold-speler Mark Brinkman. Onlangs werd hij voor de eerste keer vader. In zijn nieuwe rol wacht nu de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen. Te beginnen vrijdag 18 augustus met de AH Offerein Bokaal in Hoogeveen waar Ruinerwold het meteen moet opnemen tegen hoofdklasser HZVV.

Mark Brinkman

Ook op het veld wacht Brinkman misschien wel een nieuwe rol. ‘Met het vertrek van Marcus Koetsier en Jeroen van de Berg leveren we wel meer dan dertig doelpunten in. Hier komen ook twee jongens voor terug, maar de trainer heeft ook al aangegeven dat het een optie is dat ik naar voren doorschuif. Ik ben hier ooit ook voorin begonnen, maar uiteindelijk ben ik steeds verder teruggezakt. Een positie op het middenveld vind ik ook het mooiste, maar een plek in de spits is absoluut geen straf.’
Brinkman speelde twee jaar in de jeugd bij VV Hoogeveen en maakte een zelfde periode deel uit van de eerste selectie. ‘Het was een mooie periode. Bij de A-junioren was Rudie Pol onze trainer en speelde ik met jongens als Marco Hartman en Andy Kreeft. Twee jaar lang hebben we ook meegedaan om promotie naar de tweede divisie. Het waren twee fantastische jaren met een geweldige sfeer. Ik voelde mij ook thuis bij de club.’

JACOB BOTTER

Op het moment dat Brinkman de overstap maakte naar de senioren vond er een enorme leegloop plaats bij de eerste selectie dat net was gedegradeerd uit de Hoofdklasse. ‘We kregen daardoor als jonge jongens volop kansen. We hadden met Jacob Botter wat dat betreft ook een prima trainer. Uiteindelijk was ik denk ik net niet goed genoeg. Ik was ook vaak geblesseerd, maar dat kwam misschien ook wel omdat ik op m’n tenen moest lopen. Ik ben toen teruggegaan naar Ruinerwold.’
Twee seizoenen terug probeerde Brinkman het opnieuw een stap hoger. Ditmaal bij Alcides. ‘Ook dat werd geen succes. Ik kwam misschien ook wel op het verkeerde moment. De ploeg draaide slecht en degradeerde uiteindelijk ook. Zelf kwam ik ook snelheid tekort. Daarnaast had ik het ontzettend druk met mijn werk, waardoor ik vaak al moe op de training verscheen. Als je dan drie keer per week moet trainen, is dat pittig. Ik heb er alles aan gedaan, maar was net niet goed genoeg.’

GESCHIEDENIS

Eenmaal terug bij Ruinerwold beleefde hij het beste seizoen uit de clubgeschiedenis. Men eindigde als vijfde in de tweede klasse. ‘Dat hadden we vooraf niet kunnen dromen. De start was echter fantastisch en die lijn hebben we kunnen doortrekken. Met het vertrouwen zat het dan ook meteen al goed. Even begonnen we er ook in te geloven dat we de nacompetitie om promotie naar de eerste klasse konden halen, omdat we ook een aantal concurrenten troffen. Die duels verloren we echter bijna allemaal.’
De basis van het goede seizoen werd misschien vorig jaar wel gelegd tijdens de AH Offerein Bokaal. ‘Het was voor de eerste keer en in de eerste wedstrijd zorgden we bijna voor een stunt tegen Hoogeveen door pas na strafschoppen te verliezen. Het is een mooi toernooi met een goede ambiance. Met HZVV volgt nu natuurlijk wel meteen weer een hele lastige tegenstander. Zij zijn immers ook langer in voorbereiding en doen het goed. Dat wordt dus met elf man in de zestien hangen’, besluit Brinkman met een knipoog.     

Vrijdag 18 augustus speelt Ruinerwold om 20.45 uur de eerste wedstrijd om de AH Offerein Bokaal tegen HZVV. Woensdag 23 augustus is de tweede ronde en zaterdag 26 augustus de finaleronde. Andere deelnemers zijn: Hoogeveen zondag, Germanicus, WKE ‘16, SV Dedemsvaart, SC Erica en Germanicus. Meer informatie over het toernooi is te vinden via www.vvhoogeveen.nl en www.hzvv.nl.    « Naar nieuwsoverzicht
vr 20 okt HGV Futsal 4 - Be Fit 1
za 21 okt Zandhuizen 1 - HGV JO10-4
za 21 okt HGV JO11-1 - HGV JO10-1
za 21 okt DZOH 8 - HGV JO11-5
za 21 okt De Weide 3G - HGV JO13-2
za 21 okt HGV JO13-3 - De Weide 4G
za 21 okt SC Erica 1 - HGV JO17-1
za 21 okt WNBC'09 1 - HGV JO8-3
za 21 okt HGV JO9-2 - UITGESTELD
za 21 okt Kabouters - TOERNOOI Kabouters
za 21 okt Achilles'94 1 - HGV MO13-1
za 21 okt OZC 1 - HGV Za1
zo 22 okt FC Groningen - VRIJ
zo 22 okt Kabouters - VRIJ
Bekijk het programma
wo 18 okt HGV Futsal 1 1 - 4 Sc Genemuiden 1
wo 18 okt HGV Futsal 2 0 - 0 UITGESTELD
wo 18 okt Pesse 1 2 - 6 HGV Futsal 4
wo 18 okt HGV Futsal 5 1 - 8 DZOH 2
wo 18 okt HGV JO15-1 5 - 1 Achilles'94 1
ma 16 okt HGV Futsal 3 0 - 0 UITGESTELD
zo 15 okt HGV Zo1 1 - 3 WVV 1
zo 15 okt FVC 2 3 - 3 HGV Zo2
zo 15 okt HGV Zo3 6 - 1 Zuidwolde 4
zo 15 okt Diever/Wapse 2 4 - 0 HGV Zo4
za 14 okt ACtief 2 2 - 7 HGV JO10-1
za 14 okt ACV 4 5 - 7 HGV JO10-2
za 14 okt HGV JO10-4 0 - 12 DVSV 1
za 14 okt Ruinerwold 6 - 4 HGV JO11-1
Bekijk alle wedstrijden