header-logo
08-08-2017

Daan van Dijk

Germanicus kijkt uit naar deelname aan toernooi

Germanicus neemt vanaf 18 augustus voor de derde keer deel aan het door VV Hoogeveen en HZVV georganiseerde toernooi om de AH Offerein Bokaal. De vorige edities verliepen voor de ‘Germanen’ niet zonder succes. Eenmaal verloor men de finale en vorig seizoen eindigde men als vierde. Het toernooi is tevens de start van de voorbereiding.

Daan van Dijk

‘Ik denk dat ik namens heel Germanicus kan spreken als ik zeg dat we zeer content zijn met de deelname aan dit toernooi’, stelt Van Dijk. ‘Het is een fantastisch toernooi, met sterke deelnemers en uitstekend georganiseerd. We presteren er ook altijd goed. Het eerste jaar versloegen we Hoogeveen en verloren we de finale van HZVV. Vorig jaar verloren we na strafschoppen met 10-9 de strijd om de derde plaatst van SC Erica.’
Van Dijk is een echte ‘Germaan’. ‘Ik voetbal al vanaf mijn vijfde met heel veel plezier bij deze club. Dankzij mijn opa en oma ben ik hier in F3 begonnen. Op mijn zestiende heb ik mijn debuut in het eerste elftal gemaakt en ik zit nu vijf seizoenen bij de eerste selectie.’

DOORSTROMING

In tegenstelling tot het verleden zet Germanicus nu volop in op de doorstroming van de eigen jeugd. Dat is binnen de selectie ook duidelijk zichtbaar. ‘Ik speel met veel jongens waarmee ik in de jeugd en in de onder de 23 ook al heb samengespeeld. Dat maakt het wel leuker en versterkt het clubgevoel. De club wil nog steeds hogerop, maar dan met eigen jongens. Dat betekent wel dat iedereen geduld moet hebben. Belangrijkste is nu dat de mensen op De Pampert een Germanicus zien dat er vol voor gaat.’
Twee seizoenen terug keerde Germanicus terug in de eerste klasse, maar bleef dit slechts beperkt dat één seizoen. ‘We kwamen toen nog tekort. Vorig seizoen hadden we graag willen promoveren. De start was ook goed, maar daarna was het te wisselvallig. Voor de huidige spelersgroep is het misschien ook wel goed om nog een jaar in de tweede klasse te spelen.’

AANTREKKELIJK

Het succesvolle verleden achtervolgt Germanicus nog wel steeds. ‘Je merkt dat de club nog altijd hoog staat aangeschreven. Tegenstanders doen tegen ons altijd een stapje extra. Eenvoudige wedstrijden zijn er voor ons dan ook nooit bij.’
De samenstelling van de tweede klasse is er aantrekkelijker op geworden volgens Van Dijk. ‘Vorig seizoen moesten we vaak naar Groningen. Nu zijn het met bijvoorbeeld Dedemsvaart, Zuidwolde, Erica en niet te vergeten Raptim allemaal wedstrijden dichtbij huis. Dat maakt het voor de supporters ook een stuk aantrekkelijker.’
Ondanks zijn clubliefde heeft de talentvolle verdediger wel ambities. ‘Die moet je als sporter hebben. Op dit moment zit ik goed bij Germanicus. Een stap hogerop sluit ik echter niet uit. Je weet nooit wat er op je pad komt.’ 
Vrijdag 18 augustus speelt Germanicus om 19.00 uur de eerste wedstrijd om de AH Offerein Bokaal tegen WKE-16 op het hoofdveld van HZVV. Woensdag 23 augustus is de tweede ronde en zaterdag 26 augustus de finaleronde. Andere deelnemers zijn: Hoogeveen zondag, HZVV, SC Erica, Hoogeveen zaterdag, SV Dedemsvaart en Ruinerwold.

Offerein Bokaal« Naar nieuwsoverzicht
vr 18 aug HGV Za1 - SC Erica 1
vr 18 aug HGV Zo1 - Dedemsvaart 1
ma 21 aug HGV/Tien. JO13-1 - TRAINING
ma 21 aug HGV JO13-2 - TRAINING
ma 21 aug HGV JO19-1 - TRAINING
di 22 aug HGV MO13-1 - TRAINING
wo 23 aug HGV Za1 - Toernooi Offerein Bokaal
wo 23 aug HGV Zo1 - Toernooi Offerein Bokaal
wo 23 aug HGV Zo1/2 - Weerdinge 1
za 26 aug HGV JO13-1 - OVZ/OVC21 1
za 26 aug JCO 2 - HGV JO13-2
za 26 aug HGV Za1 - Toernooi Offerein Bokaal
za 26 aug HGV Za2 - Noordscheschut 3
za 26 aug HGV Zo1 - Toernooi Offerein Bokaal
Bekijk het programma
wo 5 jul HGV JO15-1 7 - 2 ACV 1
do 29 jun HGV JO13-1 4 - 1 HZVV 1
di 27 jun HGV JO11-1 3 - 4 De Weide 1
ma 26 jun HGV JO19-1 0 - 0 UITGESTELD
zo 25 jun WKE-16 1 1 - 5 HGV Za1
za 24 jun Den Ham 13 - 0 HGV JO13-1
wo 21 jun HZVV Vr3 3 - 0 HGV Vr2
ma 12 jun JO17 2 - 2 Raptim
ma 12 jun HGV JO19-1 1 - 2 JVZ 1
do 8 jun HGV JO13-1 3 - 0 DZOH
do 8 jun Elim 1 3 - 3 Jong HGV
wo 7 jun HGV Futsal 1 4 - 4 ONR 1
vr 2 jun SVBC 1 3 - 0 HGV 35+1
vr 2 jun SC Angelslo 1 3 - 0 HGV 35+1
Bekijk alle wedstrijden